CIĄGI komunikacyjne

Korki w Gdańsku

Gdańsk jak niestety większość większych miast w Polsce obciążony jest korkami na głównych ciągach komunikacyjnych. Często dobrym rozwiązaniem aby sprawnie przemieszczać się po mieście jest skorzystanie z wypożyczalni samochodu - nawet kiedy mieszkamy w Gdańsku.

Jest tak w przypadku przemieszczania się z lotniska.

Wypoczywalnia samochodów na lotnisku

Każda wypożyczalnia aut lotnisko ma określony regulamin, do jakiego winni stosować się wszyscy jej klienci. Należy zaznajomić się z nim należycie wcześniutko, ażeby mieć świadomość tego, co możemy robić jako wynajmujący samochód, a czego powinniśmy unikać.

Jednym z najważniejszych ustaleń, jakich należy obowiązkowo przestrzegać przy wypożyczaniu samochodu jest perspektywa prowadzenia auta przez osoby trzecie. To istotne, jak nie podróżujemy w pojedynkę oraz raz na pewien czas chcielibyśmy zmienić się za kierownicą.

Zasady użytkowania wynajętego samochodu

Zdarza się, iż wypożyczalnia aut lotnisko w ogóle nie dopuszcza sprawności prowadzenia wynajętego wozu poprzez jednostki trzecie. Kiedy w naszej umowie znajdzie się zapis o takim zakazie, powinniśmy jego zdecydowanie przestrzegać. Gdyby doprowadzić do stłuczki, bądź odmiennego nieprzewidzianego zdarzenia, wypożyczalnia może ludziom potrącić kaucję ewentualnie zobowiązać do naprawy uszkodzeń z własnej kieszeni.

Znacznie bardziej wypożyczalnia pojazdów lotnisko uwzględnia natomiast możliwość prowadzenia samochodu poprzez osoby trzecie. Rzecz jasna muszą to być precyzyjnie zdefiniowane osoby, spełniające warunki narzucone przez wypożyczalnię.

Kilka wypożyczalni dopuszcza przykładowo możliwość prowadzenia wynajętego wozu poprzez współmałżonka osoby wynajmującej. Bardzo podobnie do wynajmujący musi on legitymować się aktualnym prawem jazdy, wydanym przynajmniej rok przed datą wypożyczenia wozu.

Przytrafia się także, iż wypożyczalnia życzy sobie, by dopisek o wydolności prowadzenia samochodu poprzez osoby trzecie odnalazł się w umowie wynajmu. W takich okolicznościach w umowie odnajdują się dokładne wiadomości osoby uprawnionej do przewodzenia samochodu, identyczne jak w razie samego wynajmującego, a toteż w szczególności imię nazwisko, adres oraz numer oraz seria dowodu tożsamości.

Published by