Zwierzęta Idealne do hodowli w domu

Świnka morska - Cavia domowa

Świnki morskie - ras tegoż rodzaju jest niemało pomimo tego dobierzmy najciekawsze, do których przynależą świnki morskie długowłose. Kto ażeby pomyślał, iż te niewielkie zwierzątko może zatrzymać aż tak sporo futerka, a zgoła wytworzyć „puchatą kulkę”. Świnki długowłose dzielą się też jeżeli weźmiemy pod wzgląd typy włosia, jego długość, jak i napuszenie, pomimo tego o tym jeszcze w odnośniku o nich. Skupmy się tutaj na osobistych cechach tegoż niepozornego stworzonka. Świnka morska przybyła do Europy w XVI wieku, przedtem była ona mieszkanką Ameryki Południowej, a za czasów Inków pokarmem ówczesnej ludności.

Charakterystyka

Osobistą nazwę zawdzięcza budowie ciała - króciutkie nóżki, szeroki tułów, „morska”, jako że przybyła zza morza. Zaskakujący jest to, iż to jest gryzoń blisko spokrewniony z jeżozwierzem i z kapibarą, co da się odczuć w bliższym styczności ze zwierzątkiem.

Prócz urokliwego modelu świnki długowłosej, odróżniają ją raczej mniej znośne właściwości, jak nieprzyjemny aromat, jaki jest zgoła nie do zniesienie. Swoim miłośnikom stwarza ona nie lada problem, bowiem wymaga powszechnego sprzątania terrarium, a ponadto wykorzystania wyspecjalizowanych leków dla złagodzenia intensywności zapachu jaki wydaje.

Hodowca niemniej zaś zafascynowany jej pierwszorzędnym futerkiem jak i szczególnie łagodnym wyrazem mordki zrobi wszystko ażeby owy zwierzaczek zdołał być znośnym dla właściciela. Świnka morska długowłosa ma całą gamę założeń jak i należałoby do raczej agresywnych zwierzątek - wszak leży to w naturze, dlatego że dopiero po przybyciu do Europy stała się domowym zwierzęciem.

Żywienie

Hodowca ma znaleźć się naprawdę cierpliwy gdy rozchodzi się o wyżywienie - zjada gigantyczne ilości pokarmu - a prócz jest wybredna , a dodatkowo miewa humory. Powinno się do żywiołowych zwierzątek, jednak przede wszystkim nocą, z takiej przyczyny najkorzystniej, jeżeli już przebywa odlegle od sypialni właściciela, gdyż jest hałaśliwa w żywiołowości. Jedna rzecz jest pewna godzi się szczególnie kochać to zwierzątko , a dodatkowo zostać pod silnym wrażeniem jego piękna ażeby móc wytrzymać takie wszelkie kaprysy, a dodatkowo atrybuty charakteru zakodowane już u świnki morskiej.

Published by