Znaj swoje prawa odbierając nowe mieszkania Gdańsk

Odbierając nowe mieszkanie od dewelopera, zawsze warto znać swoje prawa. Niezależnie od tego, czy odbieramy nowe mieszkania Gdańsk czy też domy w Warszawie, przysługujące nam uprawnienia zawsze są takie same. Warto je znać, bo w przeciwnym razie możemy zostać oszukani jeżeli trafimy na nieuczciwego dewelopera.

Odbierając nowe mieszkania Gdańsk, zawsze warto wcześniej dokładnie zapoznać się z umową. Jeżeli deweloper spóźni się z terminem oddania mieszkania, najprawdopodobniej będzie przysługiwała nam rekompensata finansowa. Nieco inaczej jest w przypadku, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania jeszcze nieistniejącego - zazwyczaj deweloperzy dobrze zabezpieczają się przed płaceniem nabywcom odszkodowań za nieoddanie mieszkań w terminie.

Nowe mieszkania Gdańsk zawsze powinny być oddane w stanie zgodnym z umową. Jeżeli uda nam się wynegocjować jakieś dodatkowe warunki czy bonusy, zadbajmy, aby znalazły się w umowie. Powinna ona opisywać także dokładnie stan, w jakim powinno znajdować się mieszkanie w chwili oddania go nabywcy. Praw, które są zapisane w umowie oraz wynikają z ogólnych przepisów prawa, bardzo łatwo możemy dochodzić samodzielnie przed sądem.

Published by